niedziela, 30 maja 2010

Zabytkowe domki dla lalek

Victoria and Albert Museum w Londynie, ma w swoim dorobku 35 zabytkowych domków dla lalek, z okresu od XVIII wieku do początku XX wieku, wiele z nich posiada bardzo szczegółowe zdjęcia. Pod koniec wpisu podam kilka linków.


Wybrałam jeden z nich nieco losowo (wszystkie są warte zobaczenia), znany jako "Dom pani Miles" z 1890 roku w drewnie, wykonany w Anglii przez nieznanego artystę, ma następujące wymiary: wysokość 119,5 cm , 135,2 szerokość 44,5 cm głębokość.

Dom powstał dla Amy Miles gdy była dzieckiem w końcu XIX wieku. Został przekazany do Muzeum Wiktorii i Alberta w 1915 roku na wystawę, a następnie oddany muzeum w 1921 roku. Prawie wszystkie akcesoria są z tego samego okresu co ww domek dla lalek i dają nam wyobrażenie o tym jakie było życie w prawdziwym domu w tym czasie. Domek ten należał do bogatej rodziny która lubiła rozrywkę. Wszystkie akcesoria są zachowane w idealnym stanie, podgrzewacz wody w łazience, rower, obrus i naczynia stołowe, obrazy na ścianach itp. .. W tym tapety w pokojach i wiele innych detali.
A oto linki do innych domków wartych uwagi
Queen Mary's Rooms 1920-1924
The Henriques House 1750-1800
Tate Baby House 1760
Devonshire Villas 1900
The Drew House 1860
The Elkin House 1800-1830


7 komentarze:

Zofianna pisze...

Witaj,
Bardzo fajny blog!
Cudownie jest widzieć, że kolejna osoba w Polsce interesuje się miniaturkami 1:12! Bardzo się cieszę, że jest nas coraz więcej.:) Życzę Ci powodzenia w prowadzeniu bloga i dzieleniu się swoją pasją. Będe tu zaglądać!
Pozdrawiam, Zofianna.

lolitka-miniaturka pisze...

Ślicznie dziękuję za miłe słowa. No niestety straszna szkoda, że jest nas tak mało, ale mam nadzieje, że to się wkrótce zmieni:)

Arestrea pisze...

Przepiękny domek, aż mi serce szybciej zabiło. Jak już mówiłam w poprzednim komentarzu też bardzo się cieszę, że będę mogła odwiedzać blog kolejnej polskiej pasjonatki domków.

bastrota pisze...

The dollhouse is lovely! All the rooms have nice details.

And I like the dolls.

Thank you for sharing the pictures.

Hugs and greetings from Bavaria, Germany
Marion

Miniaturowy świat Savannah pisze...

Bardzo fajny blog. Rzeczywiście istnieje szansa na publikację pisma poświęconego miniaturom w Polsce? Ja kiedyś próbowałam zachęcić do tego pomysłu kilku wydawców w Polsce, ale bez efektów. Chętnie bym wzięła udział w powstawaniu takiego pisma:)))
A swoją drogą zapraszam do nowopowstającej grupy swapowskiej, mam nadzieję, że nam się uda to rozkręcić: http://groups.yahoo.com/group/domkilalek/

miniaturista pisze...

Es una maravilla, tiene estilo
Un abrazo
Maite

mati pisze...

Witam serdecznie
Zainteresowanych takim lu innymi domkam proszę o kontakt
Wykonam na zamówienie;)
Pozdrawiam
Kontakt:
art_corner@interia.pl lub 667456756

Prześlij komentarz